top of page

CZARNA POLEWKA UNISEX - WERSJA PRZEWROTNA I BEZKRWAWA

Autorski przepis autorki. Wygląda fatalnie, ale gdybyś dostał tę zupę w Nobu, NY, wyłbyś z zachwytu i pisał o niej do znajomych. Dlatego nie bądź -istą i - fobem, tylko dlatego, że CZPU jest czarna, pochodzi ziemi radomskiej i można stosować ją do WSZYSTKICH PŁCI.


Zakochałeś się, a ona nic. Śmieje się głośno z żartów biurowego idioty Tomka, a ty nawet nie widziałeś jej zębów. Wielbisz ją, a ona wciąż siada na brzegu jego biurka i wachluje rzęsami tak intensywnie, że wertykale w oknie furkoczą. A jak widzi ciebie... Koleś, co ty gadasz! Ona cię NIE widzi. Jesteś dla niej powietrzem, gorzej - próżnią, bo powietrze, w przeciwieństwie do ciebie, jest jej do czegoś potrzebne.


Zakochałaś się, a on twardy jak skała, ale tylko na twarzy. Na twój widok spuszcza wzrok i liczy płyty chodnikowe, albo przechodzi na drugą stronę ulicy. Wpadasz na niego "przypadkiem", zapraszasz na kawę (czyt. seks), piwo (czyt. seks), a on zawsze ma jakiś pogrzeb albo operację (o 20:00?!?!) na podorędziu. Czasem wyciąga nawet wredną żonę, która trzyma go pod pantoflem. Ustalasz ze Wszechświatem, że powinien się z nią rozwieść, przecież ona na bank go nie rozumie. Ty nigdy nie czekałabyś z wałkiem na progu, gdy po randce z inną kobietą wtoczyłby się do mieszkania o pierwszej nad ranem.

________________________________ CO DALEJ? __________________________________

🐱‍🏍Wersja dla FACETA: Powiedz, że po latach ubiegania się o jej względy doszedłeś do ściany. Aby symbolicznie odciąć się od niespełnionej miłości sam sobie zorganizujesz odrzucenie zupą i prosisz tylko, żeby patrzyła, jak jesz.

Ona przyjdzie, bo 1) kobiety wiele rzeczy robią "z litości", 2) bo nikt wcześniej jej o to nie poprosił, ale głownie, 3) bo JAK TO? PRZESTAJESZ SIĘ WE MNIE KOCHAĆ? Będzie chciała temu zaradzić i kto wie, do jakich manewrów się ucieknie.


🐱‍🏍Wersja dla KOBIETY: Użyj powyższego tekstu tylko zmień końcówki na żeńskie.

On przyjdzie, bo 1) statystyki sugerują, że żona serio go nie rozumie, a 2) ty nagle zrobiłaś się ciekawa, bo 3) wiadomo, że najlepsze w łóżku są wariatki.


__________________________________ JAK? ___________________________________


Stół przykryj ciemnym tiulem. Odziej się w czerń, zapal znicze (w końcu to pogrzeb nieodwzajemnionej miłości) i załóż na szyję różaniec. Nie próbuj kokietować ani ubiorem ani gestami. Będzie się działo SAMO.

Włącz "Time to Say Goodbye", albo inny utwór z potencjałem rozbabrania ukochanej/ukochanego i zredukowania go/jej do roztrzęsionego, płaczliwego ludzkiego grzęzawiska emocji i gluta (tu możesz użyć danych z czasów, kiedy go śledziłaś)

Przygotuj dwa talerze: pełny dla ciebie i pusty dla niej/niego.

By dodać zupie ciężaru emocjonalnego, bataty wytnij w koronawiruski i posyp sycylijską bottargą.

Scena prezentuje się oryginalnie, więc:

1) LOVER skosztuje zupy i pod wrażeniem jej smaku zakocha się w tobie

LUB

2) właśnie zaprezentowałaś/-eś materiał na niezłą anegdotę, którą będzie powtarzać

na imprezach do końca sezonu grillowego.


No cóż, przynajmniej w ten sposób na długo pozostaniecie w swoim życiu.

Przepis na Czarną Polewkę Unisex: domowy rosół, łyżka nero di seppia, bataty w dowolnej ilości, Bottarga di Sicilia na oko.

154 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page