top of page

HARDKOROWA KWAŚNICA Z KIMCHI

czyli jak pozbyłam się Frau Von Wrede


Frau von Wrede znam od Fraulien i już jako ośmiolatka nie rokowała na przyzwoity egzemplarz Homo Sapiens mit Kinderstube. Jednak jako Kollegin z podwórka, ciężko było się przed nią zaszyć,

KLAR GWINT!

choćby za Winkiel, das Block or Rathaus bo die Spitze jej nosa wywąchiwał mnie wszędzie tylko po to, by rujnen meine nerven. Czasem prosiłam Mutti, żeby przez lufcik zawołała mnie z podwórka i pędem wracałam nach Hause. Wciągałam na łepek Schlafmütze und Schlafrock i na długie godziny zaszywałam się im der Küble, żeby uniknąć z nią Spiel und Fun.


Nie chciałam folgować jej fest falsche Charakter, bo jedyne o czym marzyłam, to wtrącić Fraulien Wrede do das Lochu für ever, albo życzyłam jej kippen na podłodze własnego Zimmeru po zjedzeniu zjełczałej leberki. Mogłaby też potknąć się o die Schnur albo das Kabel i nadziać na jakiś Haken - w sumie ganz egal, bo już wtedy nieznośnie waliło jej na Deckel.

Zadzwoniła do mnie on Freitag i odebrałam.


A niech to Durschlag!


Znów musiałam wysłuchiwać jej falsche Sprache, bo jakoś nie potrafiłam się rozłączyć i zupełnie ohne Intenzion, zaprosiłam ją für Brunch.


Przyszła, wysztafirowana jak fett Schinke mit Schminke. Potężne Fleisch w drogim szmir-Klammotten und tona die gold bransoleten. Fette podbródek złowrogo wibrował już przy Guten Morgen, a ona się szczerzy, cała w Ordnung und Drill. Widać, że lata spędziła na wredoten-putzen, bo Augen Frau Von Wrede lśniły mit chory froh-Horror.


Złożyła Schmalz Arschloch na sofę, po drodze zahaczając o wihajster w Schublade, gdzie trzymam noże na spezielle okazje i Flaschen mit Vodka. Prawie rozwaliła mi die Kommode!

Już odpie*dala das Kino – pomyślałam mit über, über nervös, - będzie mi tu bumelanten kosztem mojej gut Nature!


Nie chciałam, by ten dzień nosił Geschmack MOJEJ porażki, a ponieważ das Arsenal moich zagrań ogranicza się do żarcia, więc na przyjęcie Frau Von Wrede ugotowałam KRAUT SUPPE. Hardkorowy Kapuśniak z Kimchi dojechany Habanero. Wiedziałam, że prędzej się udławi, niż przyzna, że za ostry i mit große satisfaktion patrzyłam jak kona.


SCHLUSS.

321 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page