top of page

Karnawałowe Maryjki, czyli do kogo należy wizerunek Matki Boskiej?Kilkakrotnie już słyszałam, że mój samozwańczy pseudonim Matka Boska Komediowska obraża uczucia religijne. Do tej pory nie mogę dojść, w jaki sposób? Czym?

Wczoraj znajoma podesłała mi link do artykułu na WP opisujący aferę Matki Boskiej Kermitowskiej, czyli obrazu licytowanego na WOŚP. Na wydruku Madonna trzyma na kolanach Kermita. Według dziennikarza TVP tenże obrazek był "ohydny, wulgarny" i "promował zło", w jaki sposób, nie pojmuję.


Obraz zdjęto z aukcji, bo obrażał uczucia religijne jakiejś pani, pomimo faktu, że ktoś był gotów zapłacić za niego ponad 1800 złotych.


Maryja znana jest z tego, że całe życie DAWAŁA SIĘ UŻYWAĆ I DAWAŁA SOBIE ROBIĆ RZECZY W STRONIE BIERNEJ, dlatego tak ochoczo KK wypromował ją na niemożliwy do doścignięcia ideał. Panowie w sukienkach, niepomni na coraz bardziej oświeconą współczesność, wciąż grzmią z ambon, że takie mamy być: dziewicze, służące, w bólu rodzące, bo całe zło świata to NASZA, KOBIET, WINA.


Dość tych bzdur. Nikt już nie chce tego bełkotu słuchać, nawet faceci! Współcześni, rozsądni mężczyżni wolą mieć w kobiecie partnerkę do rozmów, śmiechu i wesołego seksu, a nie podającą kapcie służącą z mentalnościa ofiary. Nawet oni mają dość mitologii, w której bezwolne biedactwo Adam skusił sie na seks, czy jabłko i oba stanęły mu ością w gardle.


Jako upadła katoliczka przyznaję, że długo żyłam jak miliony Polek, bez miauknięcia służąc całemu światu. A teraz mówię, BASTA.


DOŚĆ. Odbijmy Matkę Boską klechom. Jej wizerunek należy do nas, wszystkich kobiet upadlanych religią. Możemy sobie być Matkami Boskimi od Drożdzówek, In Vitro, albo Szpilek i nic wam do tego, bo na maryjną nomenklaturę też zapracowałyśmy.

Jestem przekonana, że gdyby Matka Boska żyła w XXI wieku, chodziłaby na protesty, uprawiała nieprokreacyjny seks z swoim chłopakiem, wylicytowałaby ten obraz z Kermitem, a zmoich ptysiowych Maryjek, zamiast obrażać się, śmiałaby się do posiku.


Cywilnie błogosławiąc,

Matka Boska Komediowska


link do BM Kermitowskiej: https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fksiazki.wp.pl%2Fmatka-boska-kermitowska-usunieta-z-allegro-skandal-na-wosp-6605279703063200a&nil&src01=f1e45

232 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page